Free Vector Library interior empty room for reading with books on wooden shelves
25
خرداد

بهترین پانسیون مطالعاتی کنکور چه ویژگی هایی باید داشته باشه؟

همیشه یه مسائلی وجود داره که شاید کوچیک به نظر برسه ولی وقتی این ها کنار هم قرار میگیره ,خودشو در آخر نشون میده.

مثلا خیلیا فکر میکنن فقط ساعت ها باید پشت میز بشینن و فقط و فقط بخونن و این رمز موفقیت در کنکور اماااا باید بگم که تنها یکی از عوامل موفقیت ساعت مطالعاتیه و خیلی عوامل دیگه باید در کنار هم قرار بگیرن تا شما به هدف دلخواهتون برسید.

خب حالا این عوامل چیه ؟؟

  • مطالعه با تمرکز

تا حالا چند بار پیش اومده هنگام مطالعه درسی متوجه بشین که چند دقیقه ست به صفحه کتابتون خیره شدید بدون اینکه چیزی از مطالب رو متوجه شده باشین؟

چند بار مجبور شدید یه صفحه رو از اول و چند باره بخونین؟ حتما پیش اومده که در حین خوندن یه مطلب درسی، همزمان حرف‌هایی که باید موقع جروبحث چند ساعت پیش می‌زدید رو تو ذهنتون مرور کنین! یا پستی که چند ساعت قبل تو اینستا دیدین ذهنتون رو در درگیر کنه.

خیلیا ساعتای طولانی رو صرف خوندن می کنن بدون اینکه پیشروی داشته باشن و از این درجا زدنا  ناامید شدن.

و علت همه این مسائل نداشتن تمرکز در هنگام مطالعه اس!!

دلیل این عدم تمرکز در هر فرد متفاوته ولی از مهم ترین دلایل آن استفاده از موبایل و شبکه های مجازیه

این جزو مواردی که بچهای کنکوری خیلی سخت می تونن کنترلش کنن

یکی از ویژگی هایی که پانسیون های مطالعاتی باید داشته باشن مدیریت استفاده از موبایل و شبکه های مجازیه به صورتی که آسیب زا نباشه و به افزایش کیفیت مطالعه شما کمک کنه.

شرایط محیطی

شرایط محیطی تاثیر بسزایی توی کیفیت و کمیت مطالعتون رو داره

شما باید در محیطی آروم و به دور از استرس و تنش با دما و تهویه مناسب مجهز به میز و صندلی استاندارد مطالعه درس بخونین

وقتی میخواین از پانسیون مطالعاتی استفاده کنید حتما به این نکات توجه کنید علاوه بر اون پانسیون شما باید دارای کمد اختصاصی باشه تا شما هر روز حجم زیادی از کتاب هارو با خودتون حمل و نقل نکید و همچنین داری فضا برای استراحت و تغذیه از جمله عواملی هست که در پانسیون های مطالعاتی برای راحتی بیشتر باید فراهم باشه.

و این نکته خیلی مهمه که چه تعداد داوطلب در یه پانسیون مطالعاتی حضور دارن وقتی تعداد محدود تر باشه خدمات و امکانت بیشتری برای بچها میشه فراهم کرد و یکی از اصلی ترین تفاوت کتابخونه ها با پانسیون مطالعاتی تعداد عضو کمتر در پانسیون های مطالعاتی هست.

بازه بندی مناسب و ناظرین مطالعاتی

همه ما این رو میدونم که وقتی نظارت روی یک کاری باشه اون کار به صورت درست تر و دقیقتری اجرا میشه اینکه شما در مسیر پر فراز نشیب کنکور حامی داشته باشید که همواره بهتون کمک کنه و بر عملکرد شما نظارت دقیق داشته باشه میتونه جزو مهم ترین عامل موفقیت شما باشه.

برای یادگیری بهتر مطالب ذهن شما نیاز به استراحت داره پس بازه های مطالعاتی باید به گونه ای باشه که ساعت مطالعه افزایش پیدا کنه اما از کیفیت اون کاسته نشه.

آزمون

شرکت در آزمون باعث آگاهی از نقاط ضعف و قوتتون میشه و هم چنین نحوه مدیریت زمان بهتون یاد میده , که نکته بسیار مهم و سرنوشت سازی برای شرکت در کنکور هستش

اینکه در طی سال تحصیلی شرایط آزمون توی پانسیون مطالعاتی براتون شبیه سازی بشه به کنترل استرس شما در جلسه کنکور کمک زیادی میکنه

برگزاری کلاس های خصوصی و نیمه خصوصی

تو سال کنکور استفاده صحیح از زمان حرف اول میزنه. اینکه بخشی از تایم شما در طول روز صرف رفت آمد برای برگزاری کلاس هاتون بشه علاوه بر اینکه اتفاق خسته کننده ایه، زمان زیادی هم از شما می گیره.

پس در انتخاب پانسیون مطالعیتون دقت کنید و جایی انتخاب کنید که تمامی ویژگی ها رو داشته باشه و خدمات مدنظرتون تامین کنه.

شما لایق استفاده از بهترین پانسیون مطالعاتی هستید این نکته رو فراموش نکنید.