01
مهر

معرفی رشته مدیریت

یکی دیگر از رشته‌های پرطرفدار شاخه‌ی علوم انسانی رشته‌ی مدیریت است که با داشتن گرایش‌های متنوع، افراد زیادی را به سمت خود جذب کرده است.

مدیریت، فرآیندی است شامل برنامه‌ ریزی، فرماندهی، هدایت و نظارت بر تلاش‌های اعضای سازمان و استفاده از منابع، به‌ منظور رسیدن به اهداف سازمان.

رشته مدیریت همانند حسابداری، از هر سه گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی دانشجو می‌پذیرد. دانشجویان رشته مدیریت باید خلاق و قدرت تصمیم‌گیری خوبی داشته باشند. توان رهبری، اعتماد به‌ نفس، روابط اجتماعی عالی، قدرت تجزیه‌ وتحلیل و فن بیان قوی از توانایی‌های مورد نیاز برای دانشجو رشته مدیریت و تمام گرایش‌هاست .

فارغ التحصیلان رشته‌ی مدیریت، نباید انتظار داشته باشند که از همان ابتدا به‌عنوان مدیر در یک شرکت یا کارخانه استخدام شوند. زیرا فرد قسمتی از مطالب و محتوای کلاس‌های مدیریت را باید از محیط جامعه و مجموعه‌ها به صورت تجربی کسب کند. به همین دلیل فردی که در این رشته فارغ‌التحصیل شده، در ابتدای کار باید در دسته‌های پایین‌تر به‌عنوان کارشناس مشغول به‌ کار شود و پس ‌از آن با سعی و تلاش در کار خود پیشرفت کند.

این رشته در دوره‌ی کارشناسی و کارشناسی ارشد دارای گرایش‌های:

مطلب مرتبط
معرفی رشته علوم قضایی

مدیریت بازرگانی

مدیریت صنعتی

مدیریت دولتی

مدیریت سازمانی

مدیریت بازاریابی

مدیریت گردشگری

مدیریت بیمه

مدیریت بیمه اکو

مدیریت استراتژیک

مدیریت بانکداری

مدیریت امور گمرکی

مدیریت فناوری اطلاعات

مدیریت تکنولوژی

مدیریت مالی

مدیریت کسب‌ و کار

مدیریت اجرایی

مدیریت کارآفرینی و

مدیریت منابع انسانی است که هر کدام دارای واحدهای خاص خود هستند.

دانش جویانی که قصد مهاجرت تحصیلی برای رشته‌های مدیریت را دارند بسته به شرایط خود می‌توانند بهترین کشور برای ادامه تحصیل در رشته مدیریت را انتخاب نمایند و پس از فارغ‌التحصیلی با پیدا نمودن کار در آن کشورها اقامت آنها را دریافت دارند.

یکی از کشورهایی که به عنوان بهترین کشور برای مهاجرت در رشته مدیریت شناخته می‌گردد کشور هلند  می‌باشد که دانشجویان بسیار زیادی این کشور را به علت هزینه‌های پایین‌تر و کیفیت بالای دانشگاه هایش انتخاب می‌نمایند. از دیگر کشورهایی که نام بهترین کشور برای ادامه تحصیل در رشته مدیریت را به همراه دارد کشور دانمارک می‌باشد. این کشور طیف متنوعی از موضوعات تحصیلی را ارائه می‌نماید و در همه بخش ها به نوآوری، تجربه و تحقیق توجه ویژه‌ای شده است. دانشجویانی که به دنبال ادامه تحصیل در رشته مدیریت صنعتی در خارج از کشور می‌باشند یا به دنبال ادامه تحصیل در رشته مدیریت مالی در خارج از کشور هستند یا علاقه‌مند به تحصیل در مدیریت بازاریابی، مدیریت فروش، مدیریت مالی، مدیریت کسب و کار، مدیریت آموزشی و … در خارج از کشور می‌باشند می‌توانند کشور دانمارک  را به عنوان کشور هدف خود تعیین کنند.

مطلب مرتبط
معرفی رشته علوم قضایی

نکته شایان ذکر این است که دانشگاه های کشور هلند و دانمارک برای امر کاریابی به دانشجویان کمک می‌نمایند. بعلاوه در کشورهایی نظیر اتریش  و آلمان  در رشته‌های مدیریت به صورت رایگان می‌باشد اما این امر با شرکت و قبولی در آزمون ورودی امکان پذیر است. افرادی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در کشورهای انگلیسی زبان را دارند می‌توانند در کشورهایی نظیر کانادا و استرالیا تحصیل نمایند. کانادا به دلیل اینکه مهاجر پذیرترین کشور در دنیا شناخته می‌گردد و برنامه‌های اقامتی بسیار زیادی را دارد، از این رو افرادی به دنبال ادامه تحصیل می‌باشند کانادا را به عنوان بهترین کشور برای ادامه تحصیل در رشته مدیریت می‌شناسند. به طور کلی افرادی که قصد دارند در بهترین کشور برای مهاجرت در رشته مدیریت برای مقطع کارشناسی اقدام نمایند بایستی بتوانند مدرک زبان آیلتس حداقل ۶ و در برخی از کشورها نظیر کانادا ۶،۵ را ارائه نمایند.