02
مهر

سن پذیرش فرهنگیان به ۲۴ سال افزایش یافت!

تو دفترچه ی #انتخاب_رشته ی امسال ، ذکر شده که سن پذیرش دانشگاه های #فرهنگیان ، از ۲۲ سال ، به ۲۴ سال افزایش پیدا کرده و کلیه ی افرادی که متولد ۱ مهر ۷۵ به بعد هستند میتونن #دانشگاه_فرهنگیان رو در لیست انتخاب رشته شون قرار بدن.
میدونیم که خیلیا منتظر این افزایش سن بودن و قطعا از این خبر خوشحال شدن💪🏻
.
یکی دیگه از شرایط انتخابِ دانشگاه های فرهنگیان، داشتن تراز کنکورِ حداقل ۶۵۰۰ هستش.
تراز #کنکور همون (نمره ی کل در #سهمیه ی نهایی) هستش.
دقت کنید که این شرط به این معنی نیستش که هرکی تراز ۶۵۰۰ کنکور رو بگیره فرهنگیان قبوله! بلکه یکی از شرطهارو داره و باید از نظر رتبه و مصاحبه هم شرایط لازم رو کسب کنه.

شرط دیگه ای که باید در نظر داشته باشید، معدل کل #دیپلم بالای ۱۴ هستش.
معدل کل دیپلم به معدل ۳ سال آخرتون میگن، که شامل همه ی معدلهاست.
بعضیا #معدل_کتبی نهاییشون زیر چهاردهه و نگران اینن که این شرط رو نداشته باشن در حالی که باید به #معدل کل ۳ سال آخر نگاه کنن نه کتبی #دوازدهم !
.
یکی از سوالاتی که بچه ها میپرسن اینه که برای #قبولی رشته های فرهنگیان، باید این‌ رشته ها رو حتما در ابتدای لیست قرار بدیم؟ یا میتونیم چیزایی که بیشتر دوست داریم رو بذاریم اول لیست؟؟؟

مطلب مرتبط
کنکور سراسري 99 بازهم به تعويق افتاد

جواب: خیر، الزامی نیستش که فرهنگیان رو بذارید اول لیست، قبلا اینجوری بود که باید میذاشتید اول، از پارسال مدلش عوض شده و میتونید هرجایی دوست دارید بذارید🙂
اگه سوالی در مورد فرهنگیان دارید کامنت بذارید🙂👇
.
.
❌دوستانی که برای انتخاب رشته سردرگم هستن و نیاز به کمک دارن ، به لینک بالای پیج مراجعه کنن و همایش رایگان یا رزرو مشاوره دکتر جباری رو انجام بدن از طریق تلفن دفتر؛ ظرفیت رو به اتمام❌